2019-06-06
Spotkanie z Piotrem Kowalewskim w MBP

Spotkanie z Piotrem Kowalewskim w MBP

Sportowcy czytają dzieciom

… bo wszystko zaczyna się w głowie
Mistrz Świata w podnoszeniu ciężarów masters Piotr Kowalewski czyta młodym konstantynowianom.
Trwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: Sportowcy czytają dzieciom.
Z tej okazji, w dniu 6 czerwca 2019 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, miała ogromną przyjemność i zaszczyt gościć wielokrotnego medalistę zawodów najwyższej rangi światowej w Podnoszeniu Ciężarów Masters, Honorowego Obywatela Konstantynowa Łódzkiego Piotra Kowalewskiego.
Nasz gość spotkał się z młodzieżą z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim i przeczytał fragment bardzo interesującej książki z cyklu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai pt. „Tajemnica wyścigu”.
Pan Piotr opowiedział o swojej karierze sportowej, pokazał pamiątkowe zdjęcia, liczne medale i najważniejsze puchary, ale przede wszystkim zachęcił młodzież do podejmowania wyzwań i walki o swoje marzenia.
„….bo wszystko zaczyna się w głowie”- powiedział nasz gość.
Mogliśmy też obejrzeć relację filmową z Mistrzostw Świata Weteranów w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie 2010 r., podczas których, pan Piotr zdobył złoty medal.
Rozmowę z młodzieżą nasz gość urozmaicał licznymi anegdotami i ciekawostkami ze swoich podróży i imprez sportowych.
W imieniu młodzieży uczestniczącej w spotkaniu oraz konstantynowskiej biblioteki, bardzo dziękujemy Piotrowi Kowalewskiemu, przesympatycznemu człowiekowi i wielkiemu sportowcowi, za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i humoru, a jednocześnie inspirujące spotkanie.
Tekst: Jadwiga Michalska
Link do filmiku>>>