2019-07-02
Bieg rodzinny

Bieg rodzinny

W Lesie Łagiewnickim w ramach cyklu Zabiegana Łódź, 3 lipca 2019 (środa)

   W środę 3 lipca 2019 r. w Lesie Łagiewnickim w ramach cyklu Zabiegana Łódź odbędzie się bieg rodzinny dla dużych i małych pod hasłem „Zadbaj o swych dzieci byt - alimenty to nie wstyd". Organizatorami biegu jest Fundacja KiDs, Izba Komornicza w Łodzi oraz Zabiegana Łódź. Patronat honorowy nad biegiem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz portal Samodzielni Rodzice.
   Zazwyczaj biegniemy do mety by zwyciężyć. Tym razem pobiegniemy, bo chcemy, aby nasze Dzieci miały możliwość realizowania swoich marzeń i osiągania swoich celów w przyszłości. Odpowiedzialność rodzica wobec dziecka to dbanie o jego zdrowie, edukację, rozrywkę, wspólne spędzanie czasu. To również wypełnianie obowiązku alimentacyjnego. Płacenie alimentów na swoje dziecko to nie wstyd. Wręcz przeciwnie! To przejaw rozsądku i przede wszystkim troski o rozwój i przyszłość młodych ludzi.
   Samo słowo ALIMENTY brzmi dla większości z nas jakoś tak negatywnie, wręcz kojarzy się z czymś patologicznym. Rodzic płacący alimenty na swoje dziecko często wstydzi się tego, a ci co nie płacą chwalą się tym w towarzystwie i uważają, że są sprytniejsi niż była partnerka/partner a już na pewno są sprytniejsi od komornika. A przecież można śmiało postawić znak równości pomiędzy alimentami dla dziecka a drugim śniadaniem czy pysznym obiadem, książką, nowymi butami, spodniami, lekarstwami, wizytą u fryzjera, wyczekiwanym wyjazdem wakacyjnym. Alimenty to przecież środki na zaspokojenie potrzeb naszych dzieci.
   Płacę alimenty to znaczy dbam o moje dziecko, kocham je. Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić dziecku miłości rodzica, wspólnie spędzonego czasu, wspólnych zabaw, rozmów, wspólnego przeżywania szczęścia czy porażki.
Dorota Herman, wiceprezes Zarządu Fundacji KiDs o/Łódź
Szczegóły wydarzenia:
www.alimentytoniewstyd.pl
www.fundacjakids.pl
www.facebook.com/events/363961317769500/