2019-07-03
Ks. Leszek Kaźmierczak nowym proboszczem

Ks. Leszek Kaźmierczak nowym proboszczem

Na przełomie czerwca i lipca 2019 nastąpiła zmiana proboszcza w konstantynowskiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

■ Nowym proboszczem konstantynowskiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny został ks. Leszek Kaźmierczak.
■ Msza św. wprowadzająca ks. Leszka Kaźmierczaka zostanie odprawiona w niedzielę 7 lipca 2019 o godz. 11:30.

   Z początkiem lipca 2019 proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim został ks. Leszek Kaźmierczak. Dotychczasowy proboszcz tej parafii ks. Marian Bańbuła z końcem czerwca 2019 roku odszedł na emeryturę.
   W połowie roku kalendarzowego Kościół łódzki dokonuje zmian w obsadzie personalnej parafii. W uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela (24 czerwca), w katedrze łódzkiej celebrowana była Msza święta posłania, w której uczestniczyli księża proboszczowie odchodzący na emeryturę oraz duchowni, którzy w bieżącym roku zmienią dotychczasowe miejsce swojego posługiwania. Co roku w czerwcu, w wielu diecezjach, odbywają się zmiany personalne w parafiach. Jest to podyktowane tym, że każdy kapłan w swojej posłudze oddaje się do dyspozycji biskupa, który posyła go, do posługi duszpasterskiej tam, gdzie jest aktualnie taka potrzeba.
Eucharystię w łódzkiej katedrze wraz z metropolitą łódzkim ks. abp. Grzegorzem Rysiem koncelebrował arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Ireneusz Pękalski, biskup Marek Marczak oraz kapłani obecni w świątyni. Podczas Mszy św. poznaliśmy nazwiska nowych proboszczów i wikarych. Najpierw jednak zostali pożegnani księża odchodzący na emeryturę.
W tym roku wśród odchodzących na emeryturę proboszczów jest proboszcz parafii Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim ks. Marian Bańbuła. Dekret na tę konstantynowską parafię otrzymał ks. ks. Leszek Kaźmierczak.
   Ks. Leszek Kaźmierczak był proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim (dekanat łaski) w latach 2015-2019. Ks. Leszek Kaźmierczak urodził się 23 maja 1963 roku w Wolborzu, święcenia przyjął 25 maja 1991 roku. Jest mgr. teologii (25 lutego 1991, ATK), ukończył też studia podyplomowe w zakresie zabytkoznawstwa i konserwacji sztuki kościelnej (18 czerwca 1999, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Ks. Leszek Kaźmierczak był wicedyrektorem Muzeum Archidiecezji Łódzkiej.
BC

Źródła:
www.archidiecezja.lodz.pl/
www.43bis.media.pl/
Archidiecezja Łódzka Informator 2007
Zdjęcie via www.archidiecezja.lodz.pl/

<Aktualizacja: 2019-07-05>