2019-06-13
Z książkami i pacynkami na… trawie

Z książkami i pacynkami na… trawie

Plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 13 czerwca 2019 r. wyszliśmy z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi – klubowiczami DKK z Przedszkola „Magnolki” w Konstantynowie Łódzkim, czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni parku miejskiego.
Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.
Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy. W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.
Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.
Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.
Link do filmiku: https://youtu.be/R2BwHHs8s_Y
<Aktualizacja: 2019-07-10>