2019-07-28
Jest wycie? Znakomicie!

Jest wycie? Znakomicie!

---------------------------zasłyszane w Kansas

Prawa autorskie do tytułu niniejszego felietonu należą do Dominika Tarczyńskiego, posła PiS. Jeden z internautów (Inka@walcząca) w twitterowym komentarzu do sejmowej wypowiedzi posła Tarczyńskiego (z dnia 27 października 2017) napisał: Strasznie PO-wcy wyją słysząc już same Pana nazwisko. Działa Pan jak egzorcysta na demony. Poseł w odpowiedzi skwitował krótko: Jest wycie? Znakomicie! Od tego czasu odzywka robi karierę. I co ważne, nie jest uznawana za prostacką czy nieuprzejmą.

Odzywka Jest wycie? Znakomicie! komentuje już nie tylko nieuporządkowane ludzkie głosy i dziwne dźwięki o ogromnej liczbie decybeli z ław poselskich zajmowanych przez posłów PO generowane podczas niewygodnych dla opozycji słów wygłaszanych z mównicy sejmowej. Taką odzywkę, jako najtrafniejszy komentarz nienawistnych zachowań opozycji można usłyszeć już nierzadko poza parlamentem, poza stolicą, w wielu miastach Polski, także w Konstantynowie Łódzkim.
Słowa Jest wycie? Znakomicie! można też często przeczytać w odpowiedzi na niemerytoryczne, bezczelne wpisy w Internecie umieszczane przez sfrustrowaną opozycję pod wynikami sondaży i pod prognozami wyborczymi pokazującymi coraz wyższe poparcie dla PiS. Bywa też inna odpowiedź na bezsensowne wpisy opozycji: Nienawiść do PiS rozum odbiera (Copyright by Adam Andruszkiewicz).

Zapewne pod tym tekstem w Internecie wielu sympatyków PO będzie miało ochotę umieścić swój wpis. Znajdą się tacy (praktyka tego dowodzi), którzy to uczynią. Oczywiście najczęściej wpis będzie niemerytoryczny i złośliwy. Polemiki nie będzie. Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby (Copyright by Stefan Kisielewski). Szkoda w ogóle czasu na odpowiedź, chociaż tylko sekundy zabiera krótka fraza Jest wycie? Znakomicie!
 

Bernard Cichosz