2019-08-07
Prawybory 6 października 2019

Prawybory 6 października 2019

Głosowanie odbędzie się droga tradycyjną i elektroniczną

   Za dwa miesiące w niedzielę 6 października 2019 w Wieruszowie odbędą się prawybory do parlamentu Polski. Prawybory posłużą do zbadania opinii publicznej i poparcia kandydatów startujących w późniejszych wyborach parlamentarnych. Organizowane są jako sondaż przedwyborczy na terenie miasta i gminy Wieruszów.
   Wieruszów, nazwany kiedyś „Polską w pigułce”, podjął inicjatywę zorganizowania prawyborów planowanych w dniu 6 października 2019 r., by powtórzyć wydarzenie, którego organizatorem był już w 1997 r. oraz aby umożliwić partiom przystępującym do wyborów do zaprezentowania swoich programów w formule bezpośredniego spotkania z wyborcami. Tym razem Prawybory 2019 odbędą się droga tradycyjną, ale co będzie novum – także elektroniczną, gdzie wyniki – ze względu na brak ciszy wyborczej – będą podawane na bieżąco od otwarcia lokali do ich zamknięcia. Może to stanowić na przyszłość wprowadzenie nowych rozwiązań podczas różnego rodzaju plebiscytów.

Inicjatorzy wydarzenia: Marcin Palade i Rafał Przybył.

   Zapraszamy na stronę www.prawybory.wieruszow.pl, na której znajdziecie archiwalne materiały z Prawyborów z 1997 roku oraz najnowsze informacje.