2019-09-19
Kromka chleba dla sąsiada

Kromka chleba dla sąsiada

Kampania społeczna, 20 i 21 września 2019 roku

■ Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas, działającym przy parafii Narodzenia NMP weżmie udział w zbiórce żywności. Wolontariusze będą zbierać żywność w piątek 20.09 od godz 9:30 do 14:00 w sklepie Biedronka przy ul Łaskiej.
Caritas, przychodząc z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, prowadzi kampanię społeczną „Kromka chleba dla sąsiada”. W ramach łódzkiej odsłony kampanii, w piątek i w sobotę, 20 i 21 września 2019 roku, kilkuset wolontariuszy szkolnych kół i parafialnych zespołów Caritas z terenu archidiecezji łódzkiej, przeprowadzi zbiórkę żywności w 20 sklepach sieci Biedronka w Łodzi, Konstantynowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim, Zgierzu i Rzgowie. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie potrzebujących pomocy. A może w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka ktoś, kto potrzebuje pomocy w codziennych zakupach? A może warto czasem podzielić się z samotną lub schorowaną sąsiadką gorącą zupą?
Łódzka Caritas każdego dnia troszczy się, by najubożsi nie cierpieli z powodu głodu. W ubiegłym roku wydaliśmy potrzebującym ponad 100 tysięcy bochenków chleba i kilkadziesiąt tysięcy posiłków dla podopiecznych świetlic środowiskowych, domów dziennego pobytu i punktu pomocy charytatywnej. Dożywianie możliwe jest dzięki środkom pieniężnym miasta Łodzi, indywidualnych darczyńców i kampanii „Kromka chleba".
Oprócz zbiórki żywności, parafialne zespoły Caritas przy wsparciu szkolnych kół Caritas planują działania towarzyszące, m.in.: integracyjne spotkania podopiecznych z poczęstunkiem, do którego wykorzystane będą produkty ze zbiórki, potkania z dietetyczką pod hasłem „Co to znaczy zdrowo się odżywiać?", wspólne wyjście do ogrodu botanicznego z suchym prowiantem, wspólne propagowanie zdrowego odżywiania, konkurs plastyczny na plakat o dzieleniu się z potrzebującymi, pikniki, szykowanie paczek dla najbardziej potrzebujących.
Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas, działającym przy parafii Narodzenia NMP weżmie udział w zbiórce żywności. Wolontariusze będą zbierać żywność w piątek 20.09 od godz 9:30 do 14:00 w sklepie Biedronka przy ul Łaskiej. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą wspomóc akcję.

<Materiał Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim Parafialnym i Zespołu Caritas przy parafii Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim >