2019-09-30
Nienawiść do PiS wiedzie ku paranoi

Nienawiść do PiS wiedzie ku paranoi

-----------------------------------------------------zasłyszane w Kansas

Nienawiść do PiS wiedzie ku paranoi. Nieuchronnie.
Nie chronią przed tym procesem żadne tytuły.
                                                          Rafał Ziemkiewicz
   Przytoczone powyżej słowa Rafała Ziemkiewicza padły jeszcze przed pojawieniem się w sieci bezsensownego i obrzydliwego spotu „Nie świruj, idź na wybory” oraz przed popularyzacją prymitywnego filmiku, w którym kandydatka PO do sejmu zestawia liczbę osób z problemami psychicznymi z liczbą wyborców PiS. Ziemkiewicz skwitował wiele wcześniejszych sytuacji. Było ich wiele. Zdaniem Internautów odnosiły się głównie do bredni publikowanych na Twitterze przez kilku utytułowanych nauczycieli akademickich.
   Klip „Nie świruj, idź na wybory” z udziałem, skądinąd dobrych, aktorów jest przez internautów odbierany, jako parodia objawów paranoi prześladowczej (persecutoria) i paranoi wielkościowej. Czy taka parodia jest dozwolona? Nastąpiło tu naruszenie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. To jest niedopuszczalne! W wulgarnym filmiku kandydatki PO do sejmu łatwo zauważyć obrażanie wyborców PiS. Większość jest obrażana przez mniejszość.
   W Kanzas padają pytania: Może to nie artystyczna parodia? Może odbierająca rozum nienawiść do PiS zawładnęła aktorami, którzy wystąpili w spotach?
   No, tak oni przecież miewają zaburzenia realistycznej oceny sytuacji politycznej w Polsce. A to już mogą być objawy paranoi prześladowczej.
   Ci, którzy zgodzili się na udział w klipie „Nie świruj, idź na wybory” mają zbyt wysoką samoocenę. Nadmiernie wierzą we własne możliwości. Czują się lepsi od otoczenia, są przekonani o tym, że są jednostkami wybitnymi, wyróżniającymi się na tle innych osób. A to już mogą być objawy pranoi wielkościowej.
   Może za wcześnie na diagnozę choroby, ale zagrożenie jest duże, Kontynuowanie podobnych nienawistnych działań wiedzie ku paranoi. Nieuchronnie. Nie chroni przed tym procesem żaden dorobek artystyczny.
Bernard Cichosz