2019-10-11
Kłótnia – zgoda

Kłótnia – zgoda

Nowe zajęcia edukacyjne dla dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza dzieci z konstantynowskich szkół i przedszkoli na nowe warsztatowe zajęcia edukacyjne „Kłótnia –zgoda”.
O co i z kim najczęściej się kłócimy? Czy na złość jest jakieś lekarstwo? Dlaczego tak ważna jest zgoda? - to m.in. pytania, na które będziemy wspólnie szukać odpowiedzi, a pomoże nam w tym Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, bajką pt. „Jak dwa kangury o mało jednego lasu nie zadeptały”. Będziemy też ćwiczyć sposoby na pozbycie się złości i podpowiadać bohaterom teatrzyku, jak mogą się pogodzić.
W drugiej części zajęć zaprosimy dzieci na „Biblioteczny przegląd i interesujących książek”.
Są to aktywne zajęcia, podczas których wspólnie przeglądamy ciekawe książki, czytamy ich fragmenty, odgadujemy zagadki, odkrywamy tajemnice, ukryte na specjalnych ilustracjach z okienkami i oczywiście korzystamy z zabaw, do których zapraszają nas książki.
Takie edukacyjne zajęcia warsztatowe oparte na wartościowej literaturze, pozwalają dzieciom, poprzez zabawę „oswajać” trudne emocje, pomagają w nauce wrażliwości i empatii, a także są sprawdzonym sposobem na promocję czytelnictwa najmłodszych.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z zajęć bibliotecznych.
Wychowawców zainteresowanych zajęciami, prosimy o kontakt z biblioteką, w celu umówienia terminu spotkania.
W czwartek 10 października odbyło się pierwsze, z cyklu jesiennych warsztatów bibliotecznych. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.
Dziękujemy sympatycznym przedszkolakom za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
W przygotowaniu warsztatów korzystaliśmy m.in. z inspiracji przygotowanych na podstawie „Mądrych bajek z całego świata” przez Kulczyk Fundation.
Dziękujemy!
<Materiał Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkiej>
<Aktualizacja: 2019-10-17>