2019-11-08

Mirosław Sobieraj odznaczony

Wręczono odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi", 8 listopada 2019

<ZDJĘCIA>

■ Związany z Konstantynowem Łódzkim przedsiębiorca Mirosław Sobieraj został wyróżniony Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" przyznaną przez Radę Miejską w Łodzi.
W piątek 8 listopada 2019 przedstawiciele Rady Miejskiej w Łodzi wręczyli, nadane 16 października 2019, kolejne Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Wśród wyróżnionych odznaką za „działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania” znalazł się związany z Konstantynowem Łódzkim, znany z działań charytatywnych na rzecz wielu środowisk w woj. łódzkim, przedsiębiorca Mirosław Sobieraj. Jest on członkiem Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.", które zrzesza członków rodzin przedwojennych Policjantów, którzy w większości zostali zamordowani w 1940 roku przez NKWD.
Wręczenie odznak miało uroczystą oprawę. Odbyło się w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi. Na początku uroczystości był Hymn Polski i hejnał Łodzi. Mazurek Dąbrowskiego został wykonany przez Orkiestrę Dętą MPK-Łódź. Zaraz potem zebrani mogli wysłuchać zagranej na trąbce „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki. Spotkanie zakończył krótki koncert Akademickiego Zespołu Muzyki Narodów Słowiańskich ,,Bałałajki".
……………………..

Mirosław Kazimierz Sobieraj – to członek Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi (przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia). Jest zaangażowany w przywracanie prawdy tragicznej historii narodu polskiego okresu II wojny światowej oraz tragicznego losu ponad 23 tysięcy zamordowanych w Katyniu. Wnuk zamordowanego policjanta Policji Państwowej II RP. Z jego inicjatywy powstała tablica upamiętniająca losy przedwojennych policjantów. Pomysłodawca i realizator „Lekcji Pamięci”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Pro Patria oraz wieloma odznaczeniami resortowymi.
Mirosław Sobieraj od 1992 roku prowadzi rodzinną firmę JAMIR. Mieści się ona w Bechcicach, w okolicach Konstantynowa Łódzkiego (zakład mięsny). JAMIR to również około 100 sklepów i stoisk firmowych zlokalizowanych na terenie Łodzi i okolic. Wyroby są dystrybuowane do hurtowni na terenie całego kraju.
Profil działalności firmy obejmuje ubój i rozbiór mięsa, produkcję wędlin, konfekcjonowanie wyrobów oraz własny transport i sieć sklepów firmowych. Zdolności produkcyjne zakładu sięgają 35 ton na dobę. Jamir jest jednym z najnowocześniejszych zakładów w kraju wyposażonym w najnowsze urządzenia wiodących firm. Firma uzyskała uprawnienia do eksportu swoich produktów na kraje Unii Europejskiej.
JAMIR skupuje żywiec wyłącznie od polskich dostawców, z polskich ferm i okolicznych gospodarstw rolnych.
………………………………....................
Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" przyznawane są dwa razy do roku – z okazji Urodzin Miasta (15 maja) i przy okazji obchodów Święta Niepodległości (11 listopada).
Wyróżnieni Odznakami przyznanymi (16 października 2019) przez Radę Miejską w Łodzi (uchwałą nr XV/616/19):
1. Anna Maria Bujała
2. Ryszard Harasiński
3. Janina Stefania Kaczyńska
4. Józef Mieczysław Kuczka
5. Zbigniew Kuleta
6. Andrzej Machejek
7. Marcin Mielczarek
8. Dominik Mierzejewski
9. Janina Miziołek
10. Józef Nowak
11. Roman Andrzej Patora
12. Mirosław Kazimierz Sobieraj
13. Zofia Radzikowska – Wojalska
14. Akademicki Zespół Muzyki Narodów Słowiańskich ,,Bałałajki".
Tekst i zdjęcia: Bernard Cichosz