2019-11-12
Wybory w Kansas bez obciachu! Partia Obciachu znów przegrała!

Wybory w Kansas bez obciachu!
Partia Obciachu znów przegrała!

--------------------------------------------zasłyszane w Kansas

   Mówiąc językiem zwolenników Partii Obciachu wyborcy PO systematycznie z wyborów na wybory nabywają kwalifikacji obywatelskich. Oczywiście Radosław M., prof. nauk społecznych (od początku r. 2017) socjolog, politolog, nauczyciel akademicki, jako zwolennik PO wypowiada się w ten sposób o zwolennikach zupełnie innej partii, ale każdy (nawet bez tytułu magistra) widzi, że to elektorat Partii Obciachu nie ma kwalifikacji obywatelskich.
   Systematyczne nabywanie kwalifikacji obywatelskich przez elektorat PO jest aż nazbyt widoczne w skali kraju. W Konstantynowie Łódzkim – sąsiadującym z wielkim miastem Łódź (Im większe miasto tym więcej wiochy, a stolice województw to już same zaścianki. Klasę nieustannie trzymają tylko mieściny i wioseczki, ale na szczęście w Polsce jest ich siedem razy więcej!) – nie widać tego tak dosadnie, zresztą brakuje szerszych analiz. Na razie, po porównaniu wyników wyborów do sejmu z lat 2019 i 2015, mogę bez zawahania powiedzieć: Wybory w Kansas bez obciachu! Partia Obciachu znów przegrała! Dodam, że to właśnie przez ten elektorat PO bez kwalifikacji obywatelskich Konstantynów Łódzki jest w tyle za całym krajem o 4 lata (w roku 2019 PiS w naszym mieście ma poparcie niemal identyczne z poparcia dla PiS w Polsce w roku 2015).
   W wyborach parlamentarnych 2019 Prawo i Sprawiedliwość wygrało głosowanie do Sejmu w 2292 gminach w Polsce (93 proc.), Koalicja Obywatelska - w 175 (7 proc.), a Mniejszość Niemiecka - w 10. Polskie Stronnictwo Ludowe odniosło zwycięstwo w jednej gminie.
   PiS ma coraz więcej wyborców. Porównanie liczby głosów z 2019 i 2015 wskazuje na zwiększone w Polsce poparcie dla PiS o 2 340 248 głosów. I teraz w stylu posła Dominika T. najtrafniej jak tylko można: Jest w PO wycie? Znakomicie!
   W Konstantynowie Łódzkim PiS uzyskało teraz 1016 głosów więcej aniżeli w roku 2015. To już niemal przyrost na poziomie kraju. Kansas bez obciachu!
Bernard Cichosz