2019-12-14
Jarmark Bożonarodzeniowy tuż, tuż...

Jarmark Bożonarodzeniowy tuż, tuż...

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstantynowie Łódzkim

14 grudnia (sobota) w godz. 16.00-20.00, pl. Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim

   Przygotowania do pierwszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Konstantynowie Łódzkim (pl. Kościuszki) dobiegają końca. Stoi już sześć domków, w których w czasie jarmarku będzie można zakupić smakołyki i okolicznościowe rękodzieła. Można podziwiać ogromną choinkę i wielką bombkę. Plac wypełnią piękne, żywe choinki sprzedawane przez rodzime Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha. Nie zabraknie gorących oscypków czy grzańca. Będzie też miód prosto z pasieki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przygotują własnoręcznie wypiekane pierniczki, kruche ciasteczka, stroiki świąteczne oraz piękne dekoracyjne poduszki. Dzięki pozyskanym środkom Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 będzie mogła doposażyć szkolne klasy. Nie zabraknie rękodzieła o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Niesięcin, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Konstantynowie Łódzkim czy Uniwersytetu III Wieku w Konstantynowie Łódzkim.
   Świąteczny czas to także wspólne biesiadowanie. Konstantynowskie restauracje zapraszają na bezpłatny poczęstunek z wigilijnych potraw. Przy dźwiękach kolęd będziemy bezpłatnie mogli spróbować najlepszych pierogów, aromatycznej zupy grzybowej, tradycyjnej kapusty z grochem, wigilijnych śledzi czy słodkich makiełek.

   Organizatorzy zapraszają 14 grudnia 2019 r. o 16.00, aby wspólnie odpalić choinkowe światełka i kolędować z konstantynowskimi zespołami. Nie zabraknie wizyty świętego Mikołaja, poczty polarnej i foto-budki. O 16.30 zostaną również wręczone nagrody w miejskich konkursach „Konstantynowskie Anioły" i „Górnokredowa z Konstantynowa - do picia prosto z kranu". Nie może nikogo zabraknąć!