2019-12-29
Pogodne soboty. Tak samo wyjątkowi:)

Pogodne soboty.
Tak samo wyjątkowi:)

Warsztaty i zabawy dla osób niepełnosprawnych.

■ W roku 2020 warsztaty i zabawy dla osób niepełnosprawnych w soboty: 11 stycznia, 8 lutego, 14 marca, 4 kwietnia, 16 maja, 20 czerwca (w godzinach 10.00-15.00).
   Dla rodziców dziecka niepełnosprawnego pojawia się od jego narodzin wielkie zadanie na całe życie. Z biegiem lat niepełnosprawność się pogłębia, a rodzicom ubywa sił, rodzą się dylematy; co dalej, co będzie, kiedy nas zabraknie. Jest grupa rodziców i opiekunów, która wymaga od nas, jako społeczeństwa, wspólnoty lokalnej szczególnej troski. To osoby skazane na siebie w realizowaniu tego bardzo trudnego powołania bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego. Jest też spora grupa rodziców, którzy nie potrafią prosić. Wiemy, że każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, chce iść do teatru, kina, odpocząć i zrelaksować się, ale również zrobić zakupy bez pośpiechu.
   Ksiądz Michał Misiak wspólnie z Julką Pietrzak wpadli na wspaniały pomysł, aby zorganizować warsztaty i zabawy dla osób niepełnosprawnych. Na początek będą to następujące soboty (w godzinach 10.00-15.00): 11 stycznia, 8 lutego, 14 marca, 4 kwietnia, 16 maja, 20 czerwca. Warsztaty odbywać się będą w lokalu Konstantynowskiego Stowarzyszenie Śpiewaczo-Muzycznego im. Fryderyka Chopina przy Zgierskiej 14. W tym czasie rodzice mogą sobie odpocząć i zrobić to, na co nigdy nie mają czasu. Będziemy myśleć, co jeszcze możemy zrobić dla was. Wypływa to z troski o Was i jest to nasza wspólna sprawa. Mamy sobie pomagać wzajemnie i w duchu miłości. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
Wiesław Raczyński