2021-03-10
Pierwsze punkty gminy w 2021

Pierwsze punkty gminy w 2021

SYSTEM SPORTU MŁODZIEŻOWEGO (SSM)

■ Gmina Konstantynów Łódzki ma już pierwsze punkty we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, ale początek bieżącego roku jest zdecydowanie słabszy od poprzedniego.
■ UKS Lider właśnie zdobył pierwsze punkty dla Konstantynowa Łódzkiego we wspomnianym Współzawodnictwie.
  
W minionym roku 2020, we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży podsumowanym przez Instytut Sportu w Warszawie, gmina Konstantynów Łódzki zdobyła najmniej punktów w ostatnich siedmiu latach (w takim okresie nasza redakcja prowadzi szczegółową analizę osiągnięć konstantynowskich klubów).
   Zanosi się, że w bieżącym 2021 roku dorobek naszej gminy może być jeszcze gorszy. UKS Lider właśnie zdobył pierwsze punkty dla Konstantynowa Łódzkiego we wspomnianym Współzawodnictwie. Nie ma jeszcze tego osiągnięcia na portalu publikującym Bazę wyników Systemu Sportu Młodzieżowego (ssm.insp.waw.pl/), ale wiadomo, że za piąte miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek konstantynowskie siatkarki otrzymają 6 punktów.
   Niestety, 6 punktów zdobytych przez młodziczki Lidera to zapewne w roku 2021 będzie cały dorobek konstantynowskiej piłki siatkowej (w hali). W roku 2020 tych punktów młodziczki zdobyły 15, a siatkarki w ogóle (we wszystkich kat. wiekowych) 23,08. Szanse na punkty mają jeszcze siatkarki Lidera rywalizujące na plaży, którym w roku 2020 nie zaliczono punktów za wicemistrzostwo województwa młodziczek (siatkówka plażowa nie została ujęta w klasyfikacji).
Bernard Cichosz