2021-07-09
Brąz MEJ dla Bartosza Skóry!

PŁYWANIE Mistrzostwa Europy Juniorów (Rzym, 6-11 lipca 2021)

■ Bartosz Skóra z konstantynowskiej Piątki zdobył dla Polski brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 50 m st. klasycznym. Ten sukces może okazać się wydarzeniem roku w konstantynowskim sporcie.

W piątek 9 lipca 2021 pływak Bartosz Skóra z UKS Piątka Konstantynów Łódzki, podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie (6-11 lipca 2021) w konkurencji 50 m stylem klasycznym, zdobywając 3-4 miejsce w Europie wywalczył dla Polski brązowy medal MEJ. W Rzymie w finałowym wyścigu konstantynowianin ustanowił wynikiem 27.94 rekord Polski na 50 m st. klas. w kategorii wiekowej 18 lat. Tomasz Kraczkowski, dotychczasowy rekordzista Polski (28.07) w Rzymie zajął miejsce 7.
   Polska reprezentacja wywalczyła w Rzymie już 5 medali (1-1-3).
   Wczoraj napisaliśmy, że na dystansie 100 m st. klas. w finale zawodnikowi Piątki Konstantynów Łódzki zabrakło do medalu 35 setnych sekundy, a dziś okazało się, że Bartosz, aby zdobyć medal na 50 m st. klas. musiał w Rzymie poprawić swój najlepszy wynik o 30 setnych sekundy (przed eliminacjami jego czas odnotowany na listach startowych to 28.26).
   Napisaliśmy też wczoraj, że wyniki Bartosza Skóry, reprezentanta Piątki w pływackich Mistrzostwach Europy Juniorów mogą okazać się wydarzeniem roku w konstantynowskim sporcie. Zdobyty dzisiaj medal potwierdził nasze przewidywania.