2021-09-26
Jeszcze 4 punkty dla Włókniarza

Jeszcze 4 punkty dla Włókniarza

PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA MĘŻCZYZN Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, rozgrywki klubowe

■ KKS Włókniarz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej plażowej, po zdobyciu 4 miejsca w województwie łódzkim, został w Polsce sklasyfikowany, wśród 23 zespołów, na miejscu 9-16.Tym samym w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego Włókniarz zdobył jeszcze 4 punkty.
   Pisaliśmy już (2021-08-13 Łódzkie piąte w OOM w piłce ręcznej plażowej. Zawodnicy Włókniarza w reprezentacji województwa), że w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2021 w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej chłopców w rywalizacji województw w reprezentacji Łódzkiego wystąpiło czterech reprezentantów KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Za 5 miejsce Łódzkiego w Polsce konstantynowianie, reprezentanci województwa w OOM: Norbert Katusza, Aleksander Markiewicz, Filip Kawecki i Szymon Niedbała przysporzyli Włókniarzowi i naszej gminie łącznie 7,27 pkt.
   Niedawno Instytut Sportu opublikował wyniki rywalizacji klubów w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej plażowej (w rywalizacji województw i klubów brali udział zawodnicy tej samej kat. wiekowej). Okazało się, że Włókniarz po zdobyciu 4 miejsca w województwie łódzkim i nieuzyskaniu awansu do rozgrywek centralnych, został jednak w Polsce sklasyfikowany wysoko, bo nie wszystkie województwa były w stanie wyłonić po dwie drużyny, aby na szczeblu centralnym zagrały 32 zespoły, które uzyskałyby punkty w Rankingu SSM. Dzięki temu w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego Włókniarz oficjalnie zdobył jeszcze 4 punkty, albowiem wśród sklasyfikowanych 23 klubowych ekip* nasz zespół osiągnął miejsce 9-16 w Polsce (nota bene Komunikat Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej z dnia 2.09.2021 w sprawie klasyfikacji końcowej podaje błędnie nazwę naszego klubu jako Włókniarz Pabianice!).
Bernard Cichosz
…………………..
* Końcowa klasyfikacja ustalona została w oparciu o wyniki turniejów szczebla centralnego (turniej finałowy i turnieje półfinałowe), turniejów szczebla wojewódzkiego oraz spełnienia wymogu organizacji co najmniej 3 turniejów w ramach rozgrywek wojewódzkich w danej kategorii wiekowej.