2021-12-16
Troje pływaków Piątki w Zimowych MP (14 lat)

Troje pływaków Piątki w Zimowych MP (14 lat)

PŁYWANIE Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat (Olsztyn, 17-19.12.2021)

■ Troje pływaków UKS Piątka Konstantynów Łódzki wystartuje w Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat (Olsztyn, 17-19.12.2021): Filip Figiel, Julia Ber, Amelia Kaczmarek.
  
W dniach 17-19 grudnia 2021 w Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu (14 lat). UKS Piątka Konstantynów Łódzki będzie reprezentować 3 zawodników (1M+2K): Filip Figiel, Julia Ber, Amelia Kaczmarek. Wystartują oni w 12 konkurencjach indywidualnych (4M+8K). Łącznie w zawodach weźmie udział 571 zawodników (296M+275K), którzy będą reprezentować 156 klubów.
   W zimowych MP zawodnicy rywalizują na basenie 25 m i wyniki nie są uwzględniane w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego. Inaczej było przed rokiem, kiedy nie odbyły się MP na basenie 50 m.
 

Konkurencje, w których wystartują zawodnicy UKS Piątka
(w nawiasie miejsce na liscie zgłoszeń / liczba startujących):
– Filip Figiel: 100 m dow. (26/150), 200 m dow. (14/81), 400 m dow. (9/67), 1500 m dow. (9/26);
− Julia Ber: 100 m dow. (45/124), 200 m dow. (49/83), 400 m dow. (40/62);
− Amelia Kaczmarek: 50 m dow. (15/139), 100 m dow. (11/124), 50 m klas. (10/68), 50 m mot. (16/104), 100 m zm. (12/79).
 

Kolejność startu zawodników UKS Piątka
(miejsce na liście zgłoszeń, nazwisko, rocznik, wynik)
 

■ DZIEŃ 1 (17 GRUDNIA 2021)
– konkurencja nr 1
50 m dow. (zgłoszono 139 zaw.)
15 KACZMAREK Amelia 27.97
– konkurencja nr 3
50 m klas. (zgłoszono 68 zaw.)
10 KACZMAREK Amelia 34.53
– konkurencja nr 7
200 m dow. (zgłoszono 83 zaw.)
49 BER Julia 2:22.60
– konkurencja nr 8
200 m dow. (zgłoszono 81 zaw.)
14 FIGIEL Filip 2:06.16

 

■ DZIEŃ 2 (18 GRUDNIA 2021)
– konkurencja nr 15
50 m mot. (zgłoszono 104 zaw.)
16 KACZMAREK Amelia30.29
– konkurencja nr 19
400 m dow. (zgłoszono 62 zaw.)
40 BER Julia 4:59.97
– konkurencja nr 20
400 m dow. (zgłoszono 67 zaw.)
9 FIGIEL Filip 4:22.36

 

■ DZIEŃ 3 (19 GRUDNIA 2021)
– konkurencja nr 29
100 m dow. (zgłoszono 124 zaw.)
11 KACZMAREK Amelia1:01.12
45 BER Julia 1:04.23
– konkurencja nr 30
100 m dow. (zgłoszono 150 zaw.)
26 FIGIEL Filip 58.15
– konkurencja nr 35
100 m zm. (zgłoszono 79 zaw.)
12 KACZMAREK Amelia1:08.82
– konkurencja nr 38
1500 m dow. (zgłoszono 26 zaw.)
9 FIGIEL Filip 17:35.52
 

Bernard Cichosz
Źródło: livetiming.pl/