2022-01-25
Tysiąc tysięcy. Ale jazda!

Tysiąc tysięcy. Ale jazda!

==================zasłyszane w Kansas

■ Niemało już mieszkańców gminy KNZ wpadło w euforię. Uświadomili sobie jak bardzo zamożna jest ich gmina. Ale będzie jazda!
■ Tysiąc tysięcy, ale nie dla tysięcy. Tylko dla nielicznych, ale od tysięcy. Milion złotych to tysiąc tysięcy, ale te pieniądze nie pójdą dla tysięcy mieszkańców. Tylko dla nielicznych, chociaż będą pochodzić z budżetu przeznaczonego dla 17,5 tys. mieszkańców.
  
Wystarczy jeden interesujący i ważny merytorycznie wpis w mediach publicznych uzupełniony natychmiastowymi komentarzami, aby po kilku godzinach w gminie konstantynowianom najlepiej znanej (KNZ) liczne grono osób mówiło na ten temat.
   Tematem dnia (właściwie nocy) stało się ekspresowe działanie władz gminy KNZ zmierzające do zwiększenia środków na zadanie pn. „Przebudowa Skateparku na terenie CSiR przy pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim” z dotychczasowej kwoty 320 000 zł do ponad miliona złotych (1 081.880,00 zł).
   Gmina KNZ próbuje, z budżetu, wydać milion złotych na Skatepark. Milion złotych to tysiąc tysięcy, ale te pieniądze nie pójdą dla tysięcy mieszkańców. Tylko dla nielicznych, chociaż będą pochodzić z budżetu przeznaczonego dla 17,5 tys. mieszkańców.
   Wieść gminna niesie, że niemało już mieszkańców gminy KNZ wpadło w euforię (zanosi się nawet na epidemię euforii). Uświadomili sobie jak bardzo zamożna jest ich gmina.
Bernard Cichosz