2022-03-06
Na „Podróże nie tylko literackie” 14 000 zł dla konstantynowskiej MBP

Na „Podróże nie tylko literackie” 14 000 zł dla konstantynowskiej MBP

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę podmiotów do w bieżącej edycji programu „Partnerstwo dla książki”.

■ Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim wśród podmiotów dofinansowanych z programu MKiDN „Partnerstwo dla książki”. Otrzyma 14 tys. zł na wysoko oceniony projekt „Podróże nie tylko literackie”.

   Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że spośród zgłoszonych do programu bieżącej edycji „Partnerstwo dla książki” 698 wniosków dofinansowanych zostało 221. Wśród podmiotów dofinansowanych z resortowego programu znalazł się projekt „Podróże nie tylko literackie” opracowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie Łódzkim. Uzyskał wysoką ocenę 80,33 pkt (najwyższej oceniony wniosek uzyskał 88,83 pkt, natomiast ostatni dofinansowany zdobył 47,50 pkt).
   Nasza biblioteka otrzyma, z będących w dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rządowych środków, dofinansowanie w wys. 14 tys. zł na swój projekt „Podróże nie tylko literackie”.
„Podróże nie tylko literackie” to:
– spotkanie autorskie z Anną Kamińską, biografką Wandy Rutkiewicz;
– dwa spotkania podróżnicze z himalaistką Moniką Witkowską dla seniorów i młodzieży;
– konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci i młodzieży „Pokaż Konopnicką”;
– konkurs plastyczny z nagrodami dla seniorów „Na szczycie z Wandą Rutkiewicz”;
– Bal dla najmłodszych „U krasnoludków i sierotki Marysi”;
– „Włoski Wieczór u Konopnickiej” dla seniorów;
– Podróżniczy Festiwal Teatru Kamishibai w naszej bibliotece;
– działania on-line „Co słonko widziało”, 15 spotkań z poezją Konopnickiej;
– prezentacja multimedialna wierszy włoskich Konopnickiej i jej życia przygotowana przez młodzież dla seniorów „Konopnicka pod słońcem Italii”;
– wernisaż prac plastycznych „Podróż z Marią Konopnicką i Wandą Rutkiewicz”.
   Strategicznym celem rządowego programu „Partnerstwo dla książki” jest wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek. Program służy finansowaniu 4 rodzajów zadań: prowadzeniu szkoleń bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych; prowadzeniu działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych; prowadzeniu szkoleń księgarzy zatrudnionych w księgarniach stacjonarnych; prowadzeniu działań promujących księgarnie stacjonarne.

Bernard Cichosz

 

Lista wszystkich beneficjentów>>>