2022-03-06
Na „Balladomanię” 11 000 zł dla konstantynowskiej MBP

Na „Balladomanię” 11 000 zł dla konstantynowskiej MBP

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę podmiotów dofinansowanych z programu Mickiewiczowskich „Ballad i romansów”.

■ Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim wśród podmiotów dofinansowanych z programu MKiDN „Ballady i romanse”. Otrzyma 11 tys. zł na dobrze oceniony projekt „Balladomania”.

   Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę podmiotów dofinansowanych z programu Mickiewiczowskich „Ballad i romansów”. Spośród 373 złożonych projektów z całej Polski dotację otrzyma 107. Jednym z dofinansowanych podmiotów jest Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim, która z resortowego programu „Ballady i romanse” otrzyma środki na realizację dobrze ocenionego projektu „Balladomania”. „Balladomania” uzyskała dobrą ocenę 81,57 pkt (najwyższej oceniony wniosek uzyskał 93,80 pkt, natomiast ostatni dofinansowany zdobył 44,00 pkt).
Nasza biblioteka otrzyma, z będących w dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rządowych środków, dofinansowanie w wys. 11 tys. zł.
Projekt „Balladomania” konstantynowskiej biblioteki to działania w wielu obszarach (poezja, teatr, literatury, malarstwo, muzyka, performans).
   Celem programu jest przypomnienie znaczenia pierwszego wydania Mickiewiczowskich „Ballad i romansów” poprzez współczesne działania artystyczne, inspirowane tą publikacją oraz ukazanie jej wpływu na rozwój idei romantycznej w Polsce i Europie.
Bernard Cichosz

Lista wszystkich beneficjentów>>>