2022-06-04
Bartosz Skóra wywalczył dwa medale MP: złoty (wśród młodzieżowców) i srebrny (wśród seniorów)

PŁYWANIE Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, Lublin (31 maja – 4 czerwca 2022)

■ W ostatnim dniu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu (Lublin, 31 maja – 4 czerwca 2022) zawodnik konstantynowskiej Piątki, na dystansie 50 m stylem klasycznym, wywalczył dwa medale MP: złoty (wśród młodzieżowców) i srebrny (wśród seniorów). Konstantynowianin, na tym dystansie, osiągnął minimum na ME seniorów M-19.
■ Podczas GMPSiM (w kat. młodzieżowców) UKS Piątka (za osiągnięcia Bartosza Skóry) zdobył, dla siebie i gminy, 10 pkt do Rankingu Systemy Sportu Młodzieżowego 2022.

W dniach 31 maja – 4 czerwca 2022 odbyły się w Lublinie Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. W ostatnim dniu zawodów (4.06.2022) zawodnik konstantynowskiej Piątki, na dystansie 50 m stylem klasycznym, wywalczył dwa medale MP: złoty (wśród młodzieżowców) i srebrny (wśród seniorów). Konstantynowianin, na tym dystansie, osiągnął minimum na ME seniorów M-19. Poprawił też swój rekord życiowy.

Bartosz Skóra wystąpił jeszcze na dystansie 100 m klas, ale tu w eliminacjach popłynął nie najlepiej (13 czas eliminacji) klasyfikując się tylko do finału B. I chociaż w finale popłynął znacznie szybciej (miał wynik lepszy od sześciu zawodników finału A) osiągając piąty czas obu finałów to jednak ostatecznie zajął dopiero 11. miejsce w kat. seniorów i 7. pozycję w kat. młodzieżowców.

W klasyfikacji medalowej Piątka zdobywając jeden medal (0-1-0) zajęła, wśród seniorów, miejsce 20-25. (medale zdobyło 27 klubów na 99 startujących). Natomiast, wśród młodzieżowców, konstantynowski klub również z jednym medalem, ale złotym (1-0-0) zajął pozycję 18. (medale wywalczyło 29 klubów).
   Podczas GMPSiM (w kat. młodzieżowców) UKS Piątka (za osiągnięcia Bartosza Skóry) zdobył, dla siebie i gminy, 10 pkt do Rankingu Systemy Sportu Młodzieżowego 2022. Konstantynowianin zdobył punkty za wynik na 100 m klas. (dystans 50 m klas nie jest konkurencją olimpijską i zwycięstwo nie przysporzyło mu punktów).