2022-06-13

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski pogratulował Julii Dębskiej zdobycia WIELKIEGO BILETU, nagrody honorowej „Wiadomości - 43bis”

KONSTANTYNÓW ŁODZKI

■ Minister Tomasz Rzymkowski szczególnie zainteresował się tym, iż w jednym roku szkolnym 2020/2021 Julia Dębska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim – odbyła naukę w dwóch klasach (zaliczyła wówczas klasę drugą i trzecią). Tę naukę łączy ona z uczęszczaniem do Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku.
■ Minister z dużym zainteresowaniem przyjął do wiadomości, iż laureatami zostali również Małgorzata i Sylwester Karpiszowie, nauczyciele wychowania fizycznego w konstantynowskiej Szkole Podstawowej nr 2, predysponowanej do przekształcenia jej w placówkę sportową.
   11 czerwca w Konstantynowie Łodzkim przebywał wiceminister edukacji i nauki, poseł Tomasz Rzymkowski. Podczas konstantynowskiego V Ogólnopolskiego Festiwalu Piłkarskiego Akademia Mini World Cup 2022 redaktor naczelny konstantynowskich „Wiadomości - 43bis” Bernard Cichosz przedstawił ministrowi Julię Dębską, najmłodszą – w historii rywalizacji o nagrodę honorową „Wiadomości - 43bis” – laureatkę tego wyróżnienia i zaprezentował ministrowi WIELKI BILET 2022 przyznany jej za celujące i wzorowe oceny w szkole oraz pielęgnowanie swoich talentów muzycznych i sportowych, a także za aktywną wrażliwość na dziedzictwo narodowe naszej Ojczyzny. Poseł pogratulował laureatce zdobycia nagrody. Jego szczególne zainteresowanie wzbudził fakt, iż w jednym roku szkolnym 2020/2021 Julia odbyła naukę w dwóch klasach (zaliczyła wówczas klasę drugą i trzecią). Tę naukę łączy ona z uczęszczaniem do Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku.
   Tomasz Rzymkowski otrzymał też kilka ostatnich numerów „Wiadomości - 43bis”, w których pisaliśmy o wszystkich laureatach naszej nagrody. Z dużym zainteresowaniem przyjął do wiadomości, iż tegorocznymi laureatami wyróżnienia zostali również Małgorzata i Sylwester Karpiszowie, od lat nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2, predysponowanej do przekształcenia jej w placówkę sportową. Otrzymali oni WIELKI BILET 2022 za ustawiczną, staranną i ciągle na wysokim poziomie pracę z młodzieżą (głównie w zakresie szkolenia sportowego) promującą Szkołę Podstawową nr 2 i gminę Konstantynów Łódzki.
   Przypomnijmy, że laureatami WIELKIEGO BILETU, nagrody honorowej redakcji konstantynowskich „Wiadomości - 43bis” w roku 2022 zostali: ♦ Julia Dębska ♦ Małgorzata i Sylwester Karpiszowie ♦ Bartosz Skóra ♦ Chór Cantores Misericordiae Dei.
    WIELKI BILET „Wiadomości - 43bis” został przyznany po raz 29. Po raz pierwszy nagroda honorowa „Wiadomości - 43bis” została przyznana w roku 1994. Od roku 2016 ogłoszenie nazwisk laureatów WIELKIEGO BILETU następuje już bez uroczystej oprawy (wcześniej, w ostatnich latach była to gala w Hotelu Kacperski).
Bernard Cichosz