2014-10-20
Powalczyli, ale przegrali

PIŁKA RĘCZNA Liga juniorów ChKS Łódź - KKS Włókniarz 25:19 (14:12)

W niedzielę 19 października w łodzkiej hali przy ulicy Kosynierów Gdyńskich odbył się mecz pomiędzy pretendującym do zwycięstwa w lidze juniorów ChKS-em, a konstantynowskim Włókniarzem. Od pierwszych minut toczyła się walka „bramka, za bramkę". Wynik otworzył dobrze dysponowany środkowy naszego zespołu Kamil Karga, lecz natychmiast odpowiedział najlepszy strzelec tego spotkania, zdobywca 11 bramek, Patryk Biernacki. Pierwsi na dwubramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. W 13. minucie na tablicy wyników można było zobaczyć stan 6:4. Naszym zawodnikom odrabianie strat nie zajęło dużo czasu, w 18 minucie był remis po 7. Konstantynowianie walczyli z wyżej notowanymi przeciwnikami, jak równy z równym, nawet wychodząc na prowadzenie. Gdy wszystko zaczynało wyglądać dobrze dla młodych zawodników Włókniarza, nastąpił bardzo zły okres gry. Od 26 minuty do końca pierwszej połowy konstantynowianie nie strzelili żadnej bramki, a stracili trzy. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 14:12. Po przerwie impas strzelecki drużyny Włókniarza trwał w najlepsze, w czym na pewno pomagali nam sędziowie, którzy nie mieli najlepszego dnia. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę. W 36. minucie było 18:12. Strzelecką niemoc drużyny z Konstantynowa przerwał z rzutu karnego Kamil Karga. Jednak, jak się później okazało, wynik został już ustalony. Do końca spotkania utrzymała się ta różnica bramek. Ostateczny wynik spotkania to 25:19. Konstantynowianie po słabym meczu tracą kolejne punkty i oddalają się od końcowego sukcesu w lidze. Następny mecz nasza drużyna rozegra w Wieluniu z zespołem, który niespodziewanie pokonując łódzką Anilanę wyrósł na faworyta rozgrywek.

Skład KKS Włókniarz:
Kamil Zgórski, Mateusz Malinowski - Bartosz Jencz, Bartosz Zajc (4 bramki), Aleksander Wodnicki, Kamil Karga (7), Arkadiusz Kunc, Bartosz Borsiak (4), Rafał Balicki (2), Mateusz Dolik, Marek Włodarczyk, Michał Borsiak (1), Daniel Stępień (1).