2015-02-24
Młodziczki walczą o mistrzostwo

PIŁKA SIATKOWA Rozgrywki wojewódzkie młodziczek

W niedzielę 22 lutego 2015 w Aleksandrowie Łódzkim odbył się ostatni, szósty turniej RUNDY ZASADNICZEJ rozgrywek wojewódzkich młodziczek grupy A, w którym uczestniczył nasz pierwszy zespół UKS LIDER-BUDOWLANI I Konstantynów Łódzki prowadzony przez trenera Sławomira Kołcza. W pierwszym meczu nasze zawodniczki zmierzyły się z zespołem Włókniarza Zgierz. Mecz zakończył się wyraźną wygraną naszego zespołu 2:0. Kolejne mecze wymagały zdecydowanie większej uwagi i koncentracji. Mecz drugi i trzeci z zespołami: MUKS Darfil I Tomaszów Mazowiecki i Czwórka Aleksandrów Łódzki miały podobny przebieg. W pierwszym secie wyrównana walka do 15 punktów i zdecydowany finisz Lidera, natomiast set drugi to pokaz umiejętności i potencjału naszych młodziczek, a w końcowym rozrachunku wygrane po 2:0. Doskonałymi atakami popisywały się Justyna Kędziora, Karolina Garstka, na środku wyróżniała się Oliwia Wasiak a jeden z lepszych turniejów rozegrała Aneta Tarnowska. Swoje możliwości na siatce potwierdziła Ola Łuczyńska. Oczywiście skuteczna gra tych zawodniczek nie jest możliwa bez odpowiedniego rozegrania, a tu doskonale w tym elemencie uzupełniały się Natalia Kołcz i Pola Kwiecińska, które rozprowadzały blok przeciwniczek. Na pochwałę zasługuje solidna gra zmienniczek. Julia Matyja, Michalina Franasik, Natalia Patora mogą zaliczyć swój występ jako udany. Są jeszcze elementy do pracy na tydzień przed finałem wojewódzkim, który odbędzie się w Konstantynowie Łódzkim (28.02.2015). Mamy nadzieję, że dobra gra w całym sezonie zostanie nagrodzona powtórzeniem ubiegłorocznego sukcesu w tej kategorii wiekowej.
Nasz drugi zespół młodziczek (młodszy) prowadzony przez Jacka Helbika wybrał się na zawody do Pajęczna (gr. C). Wygrana z zespołem ABIS SP-64 BUDOWLANI II Łódź 2:0 oraz przegrane z druzynami: SKIER-VIS Skierniewice i LIBERO Pajęczno nie odzwierciedlają możliwości naszych dziewcząt. Ostatecznie drugi zespól kończy rywalizację na miejscu w połowie tabeli i w przyszłym sezonie ma szansę walczyć o czołową czwórkę w tej kat. wiekowej.

Zapraszamy wszystkich w sobotę 28.02.2015 do hali SP nr 5 na TURNIEJ FINAŁOWY rozgrywek wojewódzkich młodziczek.
Pierwszy mecz o godz. 10.00 UKS Lider Konstantynów Łódzki - ABIS SP-64 BUDOWLANI I Łódź