NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA MEDYCZNA

Nocna i świąteczna opieka medyczna w Konstantynowie Łódzkim

Od 1 kwietnia 2014 zostało uruchomione miejsce udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Konstantynowie Łódzkim. Przyjmowanie pacjentów odbywa się w SP ZOZ w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Sadowej 10 (budynek A) w dni robocze w godzinach 18:00-22:00, natomiast w okresie świątecznym w godzinach 8:00-12:00. W wyżej wymienionych godzinach odbywać się będą również wizyty domowe.

Dla mieszkańców powiatu pabianickiego świadczeń udziela: Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Pabianice ul. Jana Pawła II 68, tel. 42 225-36-13; wejście i rejestracja od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielają pomocy od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia.
W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy w każdej poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam, gdzie ma najbliżej.
Jeżeli konieczna jest wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki można ją umówić telefonicznie – należy jednak pamiętać, że o wizytę domową lekarza lub pielęgniarki można poprosić tylko w poradni znajdującej się na obszarze, w którym przebywamy.