2013-09-28

Kolędy. Śpiewnik

ISBN 978-83-62101-02-3
nakład 1000 egz., wyd. I, 2013 r., druk: StarCo
Kolędy. Śpiewnik

Szanowni Państwo
Ustanowienie Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy to wspólny, ogromny sukces ludzi dobrej woli, którzy kilka lat temu podjęli wyzwanie przywrócenia temu Świętu należnej rangi. Z determinacją podjęliśmy akcję zbierania podpisów pod wnioskiem i mimo, że ówczesny Sejm odrzucił nasz wniosek - społeczeństwo podjęło drugą próbę zbierania podpisów, co ostatecznie przyniosło oczekiwany efekt.
Również w Pabianicach i powiecie pabianickim była prowadzona akcja zbierania podpisów, których łącznie zebraliśmy ponad dwa tysiące.
Jeździliśmy również do Sejmu na sesje, podczas których posłowie dyskutowali i głosowali ustawę obejmującą nasz wniosek.
Obecnie, po dwóch latach czynnego udziału w Święcie Trzech Króli organizowanym w Łodzi, podjęliśmy się zadania organizacji tego Święta u siebie - w naszym mieście.
Decyzję podjął, a także kluczową rolę w organizacji tej uroczystości, odegrał Komitet Honorowy w Osobach - ks. Prałat Ryszard Olszewski, Prezydent Miasta - Zbigniew Dychto oraz Starosta Pabianicki Krzysztof Habura.
Do wydania tego śpiewnika zainspirowała mnie publikacja Jerzego Kropiwnickiego „Śpiewnik kolęd”.
Członkowie Stowarzyszenia „Powrót Trzech Króli” Oddział w Pabianicach serdecznie dziękują wszystkim za udział i pomoc w pracach związanych z uroczystością Święta Trzech Króli w naszym mieście i wyrażają nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.
Z wyrazami wdzięczności
oraz życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Powrót Trzech Króli”
Oddział w Pabianicach
Romuald Piesik