• KROS
  • wpolsce24.tv
  • https://KAROL NAWROCKI
  • Radio Wnet
  • przegladsportowy
  • wpolityce.pl
  • TV REPUBLIKA
  • MPK Łódź
  • STOP Zielonemu Ładowi
  • transmisja sesji rm
  • transmisja sesji
  • transmisja sesji rp
  • Gazeta Polska Codziennie
  • https://PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE
  • https://Warto pamiętać w roku 2023 Warto pamiętać w roku 2023
  • PAPsamorząd
  • Radio Maryja
  • TV Trwam
  • ERA
  • Baszyński
  • https://SPONSOR PREMIUM Sponsor KAS-y
  • https://KOMUNIKACJAPabianice BUS 3 LINIA ES-KA-ES: Konstantynów Łódzki - Pabianice
  • https://KOMUNIKACJAPabianice BUS LINIA Szadek - Łódź
  • https://NIEDZIELA
  • https://40 lat Solidarności
  • HLI POLSKA
  • Polskie Radio24
  • Prawo dla samorządu
  • portalsamorzadowy
  • WSPOLNOTA
  • BO 2018 III edycja, 2018
  • WSPÓLNOTA RANKING GMIN
  • Do Rzeczy
  • wSieci
  • gazetaprawna.pl
  • Rzeczpospolita
  • Igrzyska Olimpijskie PKOl
  • Dołącz do nas na Facebooku Bernard Cichosz, red. nacz. "43bis"
  • X Bieg Wdzięczności ZDJĘCIA
  • PRO-LIFE
  • www.pzps.pl/
  • http://siatka.org/kategoria/aktualnosci/
  • Rodzina500+
  • chrzest966.pl
  • Telewizyjny Kurier GCI
  • OBLICZA MANIPULACJI
  • Radio Warszawa
  • GRUDZIEŃ 1970 Przemówienie PREZYDENTA Andrzeja Dudy o świcie w Gdyni-Stocznia wejdzie do historii Polski. Każdy patriota powinien go wysłuchać! (Krzysztof Wyszkowski)
  • Klub im. Romana Dmowskiego
  • CitizenGO to społeczność aktywnych obywateli
  • https://Big Ben NIEPLANOWANE
  • niezalezna.pl/
  • http://www.wsieci.pl/
  • Radio Łódź
  • http://www.naszdziennik.pl/
  • Dziennik Łódzki
  • https://Express Ilustrowany
  • KŻ Orzeł
  • www.ordoiuris.pl/
  • www.ordoiuris.pl/
  • IPN
  • SJP Doroszewskiego
  • LIRYKA, LIRYKA… Słowa i muzyka LIRYKA, LIRYKA...
    Słowa i muzyka
  • Szczególna misja europosła Ks. prof. Czesław S. Bartnik Szczególna misja europosła
  • Rodzinny Konstantynów Łódzki
  • Wydawnictwo Bernard Cichosz
  • http://patriotyczna.lodz.pl/
  • Rodzina ma Gďż˝os
  • LO oferta
  • LO oferta
  • LO oferta
  • http://patriotyczna.listastron.pl/
  • http://www.oneofus.eu/pl/
  • JEDYNKI gazet
  • Get Adobe Flash player
  • Mała Ojczyzna
  • PKS
  • KMST
  • PORT LOTNICZY ŁÓDŹ
  • LIVETIMING
Wiadomości
2025-01-02
Polecane imprezy sportowe 2025

Polecane imprezy sportowe 2025

Co czeka polski sport w 2025 roku?

   W poprzednim materiale przedrukowaliśmy z portalu Polskiego Radia szczegółowy wykaz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2025 roku zawierający dokładne daty wielkich imprez. Teraz, również za Polskim Radiem, sygnalizujemy w skrócie co czeka polski sport w 2025 roku.
■ Styczeń
Już w styczniu kibice piłki, ale tym razem ręcznej, zobaczą mundial. Biało-Czerwoni zmierzą się w fazie grupowej z Niemcami, Czechami i Szwajcarią, a rywalizację rozpoczną 15 stycznia meczem z naszymi zachodnimi sąsiadami.
Pierwszy miesiąc przyszłego roku to także gratka dla fanów skoków narciarskich - otworzą go tradycyjnie zawody w Garmisch-Partenkirchen, po których nastąpią pozostałe dwa konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku oraz Bischofshofen. Z kolei 18 i 19 stycznia rywalizacja przeniesie się do Zakopanego.
Na dobre rozpocznie się także tenisowa rywalizacja. Od 12 do 25 stycznia śmietanka światowego tenisa spotka się w Melbourne na Australian Open.
■ Luty
Kolejna dawka emocji dla miłośników skoków narciarskich i sportów zimowych - 26 lutego początek mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Trondheim. Impreza potrwa do 9 marca.
W lutym wiele będzie działo się także w Stanach Zjednoczonych - 9 dnia tego miesiąca zaplanowano Super Bowl, czyli finał sezonu NFL, natomiast 7 dni później Mecz Gwiazd NBA.
■ Marzec
Wtedy z zimowego snu na dobre obudzi się lekkoatletyka. W Apeldoorn odbędą się halowe mistrzostwa Europy (6-9 marca) oraz mistrzostwa świata (21-23 marca w Nankinie).
Do gry wrócą także piłkarze reprezentacji Polski, którzy rozpoczną walkę o awans na mistrzostwa świata 2026. W marcu zagrają z Litwą i Maltą.
■ Kwiecień
Czwarty miesiąc 2025 upłynie pod znakiem startu fazy play off w NBA oraz początku decydującej fazy europejskich pucharów w piłce nożnej. Pierwsze mecze półfinałów Ligi Mistrzów zaplanowano na 29 i 30 kwietnia.
■ Maj
To miesiąc rozstrzygnięć w futbolu - 21 maja finaliści zagrają o Ligę Europy, 27 maja odbędzie się finał Ligi Konferencji, a 31 mecz o trofeum Ligi Mistrzów. Tradycyjnie 2 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się finał Pucharu Polski.
Na piąty miesiąc roku z pewnością czeka także Iga Świątek - 25. dnia tego miesiąca rozpocznie się jej ulubiony turniej wielkoszlemowy, czyli Roland Garros.
W maju ruszy także pierwszy wielki wyścig kolarski sezonu - Giro d'Italia (10-30.05).
■ Czerwiec
W czerwcu Igę Świątek czeka kolejne wielkie wyzwanie - tym razem w postaci Wimbledonu, który wystartuje ostatniego dnia tego miesiąca.
Sporo emocji będzie także w sportach drużynowych - 4 czerwca siatkarki rozpoczną zmagania w Lidze Narodów, a tydzień później dołączą do nich siatkarze. Z kolei polscy piłkarze rozegrają spotkanie z Finlandią w ramach el. MŚ. W czerwcu poznamy także najlepszą drużynę NBA.
Nie zabraknie też lekkoatletycznych emocji - w dniach 27-29 czerwca w Madrycie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy królowej sportu.
12 czerwca wystartuje budząca spore kontrowersje nowa edycja klubowych mistrzostw świata. Wystartują w niej aż 32 drużyny.
■ Lipiec
W tym miesiącu będziemy liczyli na nasze siatkarki i siatkarzy, bowiem w lipcu odbędą się finały Ligi Narodów - czy Biało-Czerwoni w nich wystąpią zależy od ich wcześniejszej dyspozycji.
Prawdopodobnie w lipcu do gry wróci także piłkarska Ekstraklasa i część czołowych lig Europy. Na pewno od 2 lipca kciuki będziemy ściskać za nasze piłkarki podczas Euro 2025. Trzy dni później ruszy Tour de France.
■ Sierpień
22 sierpnia polskie siatkarki rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w Tajlandii. Wielki test czeka także naszych koszykarzy, którzy w Katowicach od 27 sierpnia wystartują na EuroBaskecie.
Dwa dni wcześniej kibice tenisa będą mogli zacząć obserwować wydarzenia na nowojorskich kortach w ramach wielkoszlemowego US Open. Z kolei fani kolarstwa od 4 sierpnia skierują swój wzrok na trasę Tour de Pologne, a 23 sierpnia na kolejne odcinki Vuelta a Espana.
■ Wrzesień
To miesiąc, który każdy kibic polskiego sportu powinien zakreślić w kalendarzu czerwonym flamastrem. 12 września rozpoczną się mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn na Filipinach. Z kolei już dzień później wystartują lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Tokio.
O piłkarski mundial z Finlandią i Holandią lub Hiszpanią w meczach grupowych eliminacji powalczą piłkarze.
■ Październik
Po aktywnym wrześniu w październiku nieco "ochłoniemy". Ozdobą miesiące będzie eliminacyjne spotkanie reprezentacji Polski z Litwą.
■ Listopad
Biało-Czerwoni piłkarze rozegrają wówczas dwa kolejne mecze - 14 listopada z Holandią lub Hiszpanią i dwa dni później z Maltą.
W tym miesiącu mamy również nadzieję zobaczyć Igę Świątek i Huberta Hurkacza w Turniejach Mistrzów oraz nasze szczypiornistki na mistrzostwach świata. Losy ich kwalifikacji zależą od kwietniowego dwumeczu z Macedonią Północną.
Listopad to również czas w którym do zmagań wracają skoczkowie narciarscy.
■ Grudzień
Ostatni miesiąc 2025 roku będzie raczej czasem podsumowań i rozmaitych plebiscytów. W tym miesiącu nie zaplanowano żadnych istotnych wydarzeń sportowych.
Źródło:
https://polskieradio24.pl/artykul/3460147,najwazniejsze-sportowe-wydarzenia-w-2025-roku-daty-wielkich-imprez

Pozostałe informacje

 
2025-06-04
Nauczyciel naruszył nietykalność cielesną małoletniej uczennicy. „Wiadomości – 43bis” otrzymały, z Sądu Rejonowego w Pabianicach, prawomocny wyrok w sprawie T.K.

Nauczyciel naruszył nietykalność cielesną małoletniej uczennicy. „Wiadomości – 43bis” otrzymały, z Sądu Rejonowego w Pabianicach, prawomocny wyrok w sprawie T.K.

Sygn. akt II K 378/22
 
2025-06-03
Pogrzeb Tadeusza Piątkowskiego w środę 4 czerwca 2025

Pogrzeb Tadeusza Piątkowskiego w środę 4 czerwca 2025

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI 4 czerwca 2025 (środa) 13:30

Pogrzeb śp. Tadeusza Piątkowskiego odbędzie się w Konstantynowie Łódzkim. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w środę 4 czerwca 2025 o godzinie 13:30 w kaplicy przy kościele Miłosierdzia Bożego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Cmentarnej 2 (róg Łaskiej 1).

Tadeusz Piątkowski zmarł w dniu 31 maja 2025, w wieku 90 lat.
BC

 
2025-06-03
Jan Paweł II: Usłyszałem znowu głos mojej Ojczyzny

Jan Paweł II: Usłyszałem znowu głos mojej Ojczyzny

PIELGRZYMUJĄC Z JANEM PAWŁEM II. Przemówienie powitalne na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, 1 czerwca 1991, Koszalin-Zegrze Pomorskie (IV pielgrzymka)
 
2025-05-31
Zmarł Tadeusz Piątkowski

Zmarł Tadeusz Piątkowski

31 maja 2025 roku, w wieku 90 lat, zmarł Tadeusz Piątkowski (31.08.1934, Stanisławów – 31.05.2025, Pabianice)
 
2025-05-29
Byle nie Trzaskowski!

Byle nie Trzaskowski!

KAROL NAWROCKI - NAJLEPSZE WYPOWIEDZI Z GODZINY ZERO

Zapraszamy na skrót z najlepszymi wypowiedziami Karola Nawrockiego w Godzinie Zero!
https://www.youtube.com/watch?v=D9AdKfqZIsk

 
2025-05-26
W zielonych oczach Matki świeci wiosenna łąka

W zielonych oczach Matki świeci wiosenna łąka

PRZYPOMINAMY: Dzień Matki, 26 maja

 

Tadeusz Kubiak
Wiersz na dzień matki

 

W zielonych oczach Matki
świeci wiosenna łąka.
Słońce na drzewach śpiewa
i budzi kwiaty w pąkach.

 

W niebieskich oczach Matki
szepcze kwitnący strumień.
Tak opowiadać bajki
to tylko Mama umie.

 

W błękitnych oczach Matki
pogodne niebo fruwa.
Kiedy zasypiasz – Matka
jak gwiazda nad snem czuwa.

 

A w czarnych oczach Matki
noc od samego świtu
okrywa cię skrzydłami
ze srebra i błękitu

 

Źródło:
tekst: zwierciadlo.pl/
zdjęcie: portalsamorzadowy.pl/ 

 
2025-05-24
PRZYPOMINAMY: Nabożeństwo majowe przy kapliczce na polanie [ul. Południowa (Konstantynów Łódzki) / ul. Synów Pułku (Łódź)]

PRZYPOMINAMY: Nabożeństwo majowe przy kapliczce na polanie [ul. Południowa (Konstantynów Łódzki) / ul. Synów Pułku (Łódź)]

 
2025-05-18
Dzięki takim wydarzeniom pamięć o bohaterach walki o naszą wolność nie gaśnie…

Dzięki takim wydarzeniom pamięć o bohaterach walki o naszą wolność nie gaśnie…

♦ Ceremonia oznaczenia mogiły Józefa Sąsiadka tabliczką „Grób weterana” odbyła się 17 maja 2025 w Konstantynowie Łódzkim.
 
2025-05-17
Tragedie nielicznych żyjących więźniów niemieckiego Lager in Konstantinow trwają do dziś

Tragedie nielicznych żyjących więźniów niemieckiego Lager in Konstantinow trwają do dziś

Do tej sprawy powrócimy
 
2025-05-17
Upamiętniono ofiary niemieckiego obozu Lager in Konstantinow

Upamiętniono ofiary niemieckiego obozu Lager in Konstantinow

 
2025-05-17
W niemal 20-tysięcznym Konstantynowie Łódzkim mamy tylko 1160 „miejsc doraźnego schronienia”

W niemal 20-tysięcznym Konstantynowie Łódzkim mamy tylko 1160 „miejsc doraźnego schronienia”

 
2025-05-16
NR 859/860 „WIADOMOŚCI - 43bis” już dostępny w Konstantynowie Łódzkim

NR 859/860 „WIADOMOŚCI - 43bis” już dostępny w Konstantynowie Łódzkim

Pismo lokalne – ukazuje się od 13 grudnia 1989 roku
 
2025-05-13
Marianna Grynia dokumentowała niemieckie zbrodnie

Marianna Grynia dokumentowała niemieckie zbrodnie

Lager in Konstantinow 1940-1943
 
2025-05-12
Mogiła Józefa Sąsiadka ze Srebrnej uznana za grób weterana walk o wolność i niepodległość Polski

Mogiła Józefa Sąsiadka ze Srebrnej uznana za grób weterana walk o wolność i niepodległość Polski

 
2025-05-11
Mieszkańcy dyskutują o przyszłości Polski z polskimi parlamentarzystami. W Srebrnej odbyło się kolejne spotkanie

Mieszkańcy dyskutują o przyszłości Polski z polskimi parlamentarzystami. W Srebrnej odbyło się kolejne spotkanie

Poseł Marcin Przydacz w Konstantynowie Łódzkim
 
2025-05-08
Leon XIV – nowy Papież

Leon XIV – nowy Papież

„chociaż my, chrześcijanie, jesteśmy liczni, w Chrystusie stanowimy jedno”
 
2025-05-06
Włókniarz gra wiosną jeszcze gorzej niż jesienią

Włókniarz gra wiosną jeszcze gorzej niż jesienią

PIŁKA NOŻNA Klasa okręgowa (Łódź grupa 1)
 
2025-05-05
KAS gra lepiej wiosną niż jesienią

KAS gra lepiej wiosną niż jesienią

PIŁKA NOŻNA Klasa okręgowa (Łódź grupa 1)
 
2025-05-03
Jerzy Kropiwnicki i Janusz Kapusta uhonorowani przez prezydenta Dudę. „Swoista forma przywracania honoru Rzeczypospolitej"

Jerzy Kropiwnicki i Janusz Kapusta uhonorowani przez prezydenta Dudę. „Swoista forma przywracania honoru Rzeczypospolitej"

 
2025-05-03
Obchody najstarszego polskiego święta narodowego

Obchody najstarszego polskiego święta narodowego

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Konstantynowie Łódzkim, 3 maja 2025
 
2025-05-01
Zawodników konstantynowskiej Piątki zabrakło w Głównych Mistrzostwach Polski w kat. Open i Młodzieżowców

Zawodników konstantynowskiej Piątki zabrakło w Głównych Mistrzostwach Polski w kat. Open i Młodzieżowców

PŁYWANIE Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców, Lublin (28 kwietnia – 1 maja 2025)

■ Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (Lublin, 28 kwietnia – 1 maja 2025).
■ W tym roku w ogóle zabrakło zawodników UKS Piątka Konstantynów Łódzki.
■ Do rywalizacji w MP zgłoszono 745 (440 M i 305 K) reprezentantów 121 klubów.
W kat. open medale zdobyli zawodnicy 26 klubów.
W kat. młodzieżowca medale zdobyli zawodnicy 20 klubów.
Bernard Cichosz
Źródło: http://megatiming.pl/

 
2025-04-29
W Konstantynowie Łódzkim upamiętniono Męczeństwo Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

W Konstantynowie Łódzkim upamiętniono Męczeństwo Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

 
2025-04-21
Zmarł papież Franciszek. Odszedł do Domu Ojca w Poniedziałek Wielkanocny o 7:35

Zmarł papież Franciszek. Odszedł do Domu Ojca w Poniedziałek Wielkanocny o 7:35

21 kwietnia 2025 roku, o godz. 7:35, zmarł Papież Franciszek. Miał 88 lat. Zmarł w czasie rekonwalescencji po ciężkim zapaleniu płuc. Jeszcze dzień wcześniej przybył na spotkanie z wiernymi, zgromadzonymi na pl. św. Piotra i z balkonu papieskiego udzielił uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”. Pontyfikat Ojca Świętego Franciszka był pełen podróży, reform, dokumentów, restrukturyzacji instytucji kościelnych, zaangażowania na rzecz pokoju, ubogich i migrantów. Był osadzony na horyzoncie nowości i braterstwa.
Źródła: (tekst): wpolityce.pl/, (foto): PAP/EPA

 
 
  • najnowsze Wiadomości 43bis
  • WSPIERAMkarolnawrocki2025
  • karolnawrocki2025
  • https://PIŁKA SIATKOWA WYNIKI NA BIEŻĄCO ŁZPS
  • https://Sprintem po wynik
  • Bez kalendarza ani rusz
  • https://WojciechKorkuc
  • https://TV WIADOMOŚCI - 43bis Zbigniew Macias w TV WIADOMOŚCI - 43bis: Bardzo chętnie wracam do Konstantynowa (mat. arch. z 2006-05-16)
  • Jarosław Daszkiewicz i Grzegorz Palka wyróżnieni przez Wiadomości - 43bis 2004 12 07
  • https://KŁZAMUNDUREM
  • https://WOT
  • https://KRYSZTOPA
  • Przemysław Gintrowski Pamiątkieszcze dzień
  • https://TySol
  • https://SPONSOR PREMIUM # WASZE GROBY W NASZYCH SERCACH
  • https://Warto pamiętać w roku 2021
  • https://POD BIAŁO-CZERWONĄ
  • https://pl-pl.facebook.com/Magdalena-Korzekwa-Kaliszuk-1051043068243338/
  • IPN
  • Katalogi IPN Katalogi IPN
  • Inwentarz archiwalny IPN Inwentarz archiwalny IPN
  • https://KlanMROWISKO
  • Kalendarz
  • https://prognoza POGODY
  • RAPORT